Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

zasoby internetowe

Linki do stron opisujących gdzie jaką muzykę można zdobyć, by wykorzystać bezpłatnie i leganie na lekcjach, prezentacjach filmach, grach.

Wybrane strony to oczywiście nie jedyne miejsca z darmowymi dźwiękami/muzyką, ale może to zestawienie ułatwi Państwu poszukiwania

 

Uwaga!

Przed użyciem należy zawsze sprawdzić prawa autorskie, dotyczące możliwości wykorzystania danego utworu oraz podać źródło, z którego pochodzą /autorów tekstu, muzyki, aranżacji i strony, z której pobraliśmy/

https://www.monitorszkoly.pl/artykul/prawa-autorskie-w-szkole

 

  • https://www.youtube.com/watch?v=jTrkQTWE1Jo – filmik o tym, gdzie, w jaki sposób oraz za jaką kwotę można pobrać w miarę dobre jakościowo pliki z podkładami/akompaniamentem piosenek. Należy zwrócić uwagę, że niektóre ze stron już nie działają, np. muzyka w gogle play.
  • https://www.wersja-karaoke.pl/mp3-backingtrack/ - płatne podkłady w dość dobrej jakości.
  • https://www.wersja-karaoke.pl/free/karaoke.html - darmowe karaoke /należy się zalogować/
  • https://www.vireomedia.pl/muzyka-do-filmow/ - portal z muzyką, którą można wykorzystać do filmów, prezentacji, spektakli – część jest darmowa, ze inne trzeba uiścić opłatę.
  • https://pracaonlinedziennik.pl/darmowe-podklady-muzyczne-muzyka-gdzie-szukac/ - strona opisująca jak i gdzie można szukać podkładów – aranżacji - akompaniamentów piosenek wykorzystywanych w edukacji. Są tu również podane propozycje stron.
  • https://musopen.org/music/ – posiada najbardziej intuicyjny interfejs ze wszystkich opisanych dotychczas serwisów. Strona główna oferuje łatwe wyszukiwanie muzyki po autorze, wykonawcy, instrumencie, kategorii oraz okresie muzycznym (19, 20 wiek itp.) ,
  • https://www.bensound.com/ - wprawdzie większość udostępnianych utworów jest darmowa nawet do komercyjnego użytku, ale niestety należy sprawdzić dokładnie licencję http://www.bensound.com/licensing - przed jakimkolwiek użyciem. Może okazać się, że nasza “komercja” wiąże się z wykupieniem licencji (zazwyczaj wszędzie tam gdzie nie jest możliwe lub niepożądane podanie atrybucji) 
  • youtube.com/audiolibrary/music– (darmowa muzyka, podkłady muzyczne),
  • amazon.com/Free-Songs-Music/b?node=334897011– Muzyka, efekty dźwiękowe, piosenki, dialogi, jednym słowem mnóstwo darmowych mp3. Aby pobrać utwór należy posiadać konto (podobnie jak dla Youtube). Niestety muzyka dostępna na Amazon jest przeznaczona bardziej indywidualnemu odsłuchaniu niż jakimkolwiek innym celom. Dlatego w miarę możliwości należy skontaktować się z autorem, jeśli przyjdzie nam do głowy wykorzystanie “tracka” do własnych prac.
Data dodania: 2021-01-23 19:12:31
Data edycji: 2021-01-23 19:13:00
Ilość wyświetleń: 1176

“W pracy nauczyciela uczenie się jest  równie ważne jak uczenie innych”

Cytat
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej