Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Centrum Edukacji jako Centrum Kariery

Jednym z etapów Powiatowego Tygodnia Kariery było wydarzenie zorganizowane 21 marca 2024 r. przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. 

Drużyny z klas VII-VIII szkół podstawowych na przygotowanych stacjach udzielały pierwszej pomocy, szkoliły się w zakresie musztry wojskowej, rozwiązywały krzyżówkę zawodoznawczą i zadania dotyczące zawodu policjanta, zawodów medycznych i innych.

Stanowiska i zadania dla uczniów przygotowali: doradca metodyczny PCEiKK Pani Katarzyna Bocheńska-Podrez, wychowawca Bursy Szkolnej Pani Małgorzata Madej, Psycholog Pani Kamila Pitera-Karpowicz, Młodzieżowe Centrum Kariery, Fundacja Wspierajmy Zdrowie, Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bolesławcu i 162 Batalion Lekkiej Piechoty w Głogowie.

Po zakończonej konkurencji uczniowie mieli okazję przymierzyć elementy wyposażenia żołnierskiego, poznać zasady pracy psa policyjnego, pokonać tor przeszkód w goglach policyjnych i porozmawiać z przedstawicielami różnych zawodów.

Dodatkowo w związku z trwającymi dniami otwartymi szkół ponadpodstawowych zorganizowaliśmy stanowisko prezentujące szkoły ponadpodstawowe powiatu bolesławieckiego. 

Po podsumowaniu wyników z poszczególnych konkurencji każdy z zespołów otrzymał dyplom uczestnictwa, a laureaci nagrody rzeczowe. 

Fundatorzy nagród: Fundacja GOLLEO, Provita Bolesławiec,  Rzecznik Praw Dziecka, Wydawnictwo Nowa Era, Elektros Bolesławiec.

W konkursie udział wzięło 7 drużyn ze szkół podstawowych z Gierałtowa, Ocic, Czernej, Szczytnicy, Trzebienia, Parowej oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Bolesławcu.  Wśród nich wyłoniono trzy zwycięskie zespoły:

 

Lp.

Miejsce

Imię i nazwisko ucznia

Szkoła

1.       

 

I

Julia Kozioł

Szkoła Podstawowa w Parowej

2.       

Maja Małecka

3.       

Hubert Piasta

4.       

 

II

Nikola Głoskowska

Szkoła Podstawowa w Trzebieniu

5.       

Amelia Korolska

6.       

Marcin Nenkin

7.       

 

III

Piotr Stanisławski

Szkoła Podstawowa w Szczytnicy

8.       

Marcel Domański

9.       

Diana Kamienieva

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę, ich opiekunom, Dyrektorowi I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu za możliwość zorganizowania konkursu w sali sportowej szkoły,  żołnierzom, policjantom, ratownikom medycznym, doradcom i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie konkursu. 

 

                                                                                                             

Data dodania: 2024-03-22 13:15:15
Data edycji: 2024-03-22 14:54:35
Ilość wyświetleń: 150

“W pracy nauczyciela uczenie się jest  równie ważne jak uczenie innych”

Cytat
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej