Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dolnośląski Festiwal Nauki

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie on-line dr Dariusza Wędziny z PWSZ im. Witelona w Legnicy. Spotkanie odbywa się w ramach XXIV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Termin: 07.10.2021 r. - czwartek, godz. 16.30
Tytuł: "O przeszłości w przyszłości - edukacja regionalna i kulturowa. Czy jest w ogóle potrzebna?"
Czas trwania: 2 godziny
Spotkanie będzie poświęcone refleksji nad spuścizną przeszłości, jako czynnika kształtowania poczucia tożsamości kulturowej dzieci, młodzieży i urodzonych na Dolnym Śląsku dorosłych. Zagadnienia związane z materialnym i niematerialnym dziedzictwem przeszłości zostaną nakreślone na tle zjawisk społeczeństwa industrialnego i postinustrialnego - przeszłość spotka się tu z przyszłością.

Program:  Analiza bieżących aktów prawnych w zakresie edukacji regionalnej i kulturowej. Pokazanie potrzeby i zalet edukacji regionalnej i kulturowej na wszystkich etapach kształcenia. Elementy arteterapii. Metodyka w edukacji regionalnej.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo na adres sekretariat@boleslawiec.pceikk.pl  - w zgłoszeniu proszę podać: imię i nazwisko oraz adres mailowy, na który ma zostać wysłany link do szkolenia.
W załączeniu Festiwalowy Przewodnik zawierający wszystkie zajęcia organizowane podczas DFN. Na stronach 73-75 broszury - wydarzenia w Bolesławcu. Organizatorem wydarzeń w Bolesławcu jest I Liceum Ogólnokształcące w Bolesławcu. 

Data dodania: 2021-09-27 14:15:31
Data edycji: 2021-09-27 14:32:23
Ilość wyświetleń: 30

“W pracy nauczyciela uczenie się jest  równie ważne jak uczenie innych”

Cytat
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej