Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Finał Konkursu Literackiego ''Potęga słowa''

Finałowy etap Konkursu Literackiego „Potęga słowa” jest już za nami.

W eliminacjach  rejonowych, które miały miejsce 11 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej 4 w Bolesławcu, wzięło udział 27 pisarzy szkół podstawowych z klas 7-8 z powiatu bolesławieckiego. W tym samym czasie do finału konkursu przystąpili również  ich rówieśnicy z powiatu lwóweckiego. 

Konkurs literacki Potęga słowa - Konkurs na charakterystykę Mój literacki przyjaciel na każdy czas – charakterystyka i opis przeżyć wewnętrznych postaci odbywa się pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i został zamieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej  w roku szkolnym 2021/2022. 

Zadaniem konkursowym w tegorocznej edycji było zaprezentowanie wybranych bohaterów literackich. Uczniowie barwnie redagowali ich charakterystyki, a także prowadzili literackie rozważania na temat odwagi opisywanych postaci. Miejmy nadzieję, że wena twórcza dopisała finalistom. Po spotkaniu Rejonowej Komisji Konkursowej w dniu 13 maja 2022 r. poznamy wyniki zmagań młodzieży. 

Data dodania: 2022-05-12 09:11:48
Data edycji: 2022-05-12 09:51:22
Ilość wyświetleń: 126

“W pracy nauczyciela uczenie się jest  równie ważne jak uczenie innych”

Cytat
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook