Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Jestem Dolnoślązakiem, jestem Europejczykiem

W dniu 18 stycznia 2023 r.  w auli szkolnej I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu odbył się finał I Powiatowego Dyktanda Ortograficzno-Interpunkcyjnego „Jestem Dolnoślązakiem – Jestem Europejczykiem”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu bolesławieciego. Do etapu powiatowego zakwalifikowanych zostało 30 uczniów, a w finale wystartowało 28 uczestników. Tekst dyktanda został odczytany przez panią Monikę Grygorcewicz - nauczyciela języka polskiego Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu.

Cele edukacyjne przedsięwzięcia to, poza doskonaleniem umiejętności językowych, poprawnego posługiwania się polszczyzną oraz poprawnego pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym pisania i stosowania reguł pisowni w praktyce, popularyzowanie wiedzy o Dolnym Śląsku i  powiecie bolesławieckim. Treść dyktanda, nawiązując do dorobku kulturowego, skarbów przyrody, walorów naszego powiatu, miała za zadanie wzbudzić zainteresowanie uczniów historią regionu, ale również Polski i Europy.

Serdeczenie dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom I Liceum Ogólnokształcącego oraz Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu za współpracę przy organizacji konkursu.

Wyniki zmagań uczniów podamy 3 marca 2023 r. 

Data dodania: 2023-01-18 14:13:24
Data edycji: 2023-01-18 14:26:17
Ilość wyświetleń: 422

“W pracy nauczyciela uczenie się jest  równie ważne jak uczenie innych”

Cytat
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej