Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Mnóstwo inspirujących pomysłów...

W ramach współpracy z Uniwersytetem Dzieci w dniu wczorajszym odbyło się kolejne spotkanie dotyczące Metody Pytań i Doświadczeń. Nasz wspólny projekt jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli powiatu bolesławieckiego. Tym razem zaprosiliśmy głównie nauczycieli starszych klas szkół podstawowych.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się, jak rozbudzić u uczniów ciekawość, która potęguje chęć poznawania inspirującego świata nauki i odkrywania własnych pasji.

Metoda ta uczy pracować projektowo oraz rozwija myślenie naukowe, oparte na stawianiu pytań, planowaniu procesu badawczego i wyciąganiu wniosków z przeprowadzonych doświadczeń. 
 
Zajęcia bazujące na Metodzie Pytań i Doświadczeń, rozwijają u dzieci naukowy sposób myślenia w oparciu o schemat badawczy: hipoteza - doświadczenia - wnioski oraz pomysł - plan - przebieg - wyciąganie wniosków - podsumowanie.
 
Dzięki współpracy w grupach dzieci uczą się skutecznego działania i planowania. Rozwijają również przedsiębiorczość i kreatywność. Zdobyte w ten sposób umiejętności zapewnią im dobry start w przyszłość oraz skuteczność zarówno w pracy zawodowej, jak i codziennych działaniach.
 
"Szkolenie bardzo interesujące, wiele inspirujących pomysłów nie tylko na zajęcia dydaktyczne ale i wychowawcze."
 
Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział, a prowadzącym za fascynujące szkolenie.
Data dodania: 2023-11-15 11:47:12
Data edycji: 2023-11-15 12:02:27
Ilość wyświetleń: 146

“W pracy nauczyciela uczenie się jest  równie ważne jak uczenie innych”

Cytat
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej