Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Ocalić od zapomnienia...

Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w projekcie: OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Jego celem jest utrwalenie dziejów naszego miasta oraz powiatu bolesławieckiego poprzez opowiedziane i zapisane przez Waszych uczniów historie ludzkiego życia. Tych, którzy w latach 1945-1960 przyjeżdżali do Bolesławca i powiatu bolesławieckiego, by w nim mieszkać, zakładać rodziny i pracować, z różnych miejsc Polski znajdujących się w jej granicach od 1945 roku (z Małopolski, Mazowsza, Pomorza czy Wielkopolski). Efektem projektu będzie książka wydana przez Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zawierająca biogramy tych osób.

Projekt jest kontynuacją cyklu, w którym dotychczas opisani zostali bolesławianie przybyli tu  z Syberii, Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej, krajów byłej Jugosławii oraz z Francji.

Dzięki niemu możecie Państwo ocalić pamięć o naszych przodkach. O tych wszystkich, którzy, żyjąc tu, przez lata wpływali na obecny kształt naszego miasta oraz powiatu.

Prosimy Państwa, poszukajmy tych ludzi. Opiszmy ich losy w biogramach. Ocalmy także biografie osób już nieżyjących. Porozmawiajmy z tymi, którzy ich dobrze pamiętają, znają ich dzieje oraz posiadają odpowiednie pamiątki i dokumenty związane z ich życiem. Napiszmy biogramy tych wszystkich ludzi. Zacznijmy od ich poszukania. Efektem projektu będzie książka wydana przez Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, której autorami będziecie Państwo oraz Wasi uczniowie. Dla nich może to być ich pierwsza oficjalna publikacja.

Projekt trwa cały rok szkolny.

Prosimy o wyznaczenie osób odpowiedzialnych za kontakt z nami. Zapraszamy do współpracy.

Koordynatorami projektu są: Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr, Muzeum Ceramiki, I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Matejki oraz Archiwum Państwowe - oddział w Bolesławcu. 

Prosimy o kontakt z:

Ewą Ołenicz-Bernacką

tel. 662056576

I Liceum Ogólnokształcące

PCEiKK

 

Marią Subik

tel. 602620289

Szkoła Podstawowa nr 4

tel. do szkoły:

757322458

 

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu (tel. 75 644 4700) oraz z Powiatowym Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu (tel. 75 735 1864).

Data dodania: 2021-03-01 10:48:50
Data edycji: 2021-03-01 11:10:41
Ilość wyświetleń: 199

“W pracy nauczyciela uczenie się jest  równie ważne jak uczenie innych”

Cytat
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook