Czcionka:

A+A-

Kontrast:

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD LAUREATOM KONKURSÓW POWIATOWYCH

Dnia 16 czerwca 2021 r. Teatrze Starym w Bolesławcu odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursów powiatowych organizowanych przez PCEiKK w Bolesławcu we współpracy z przedszkolami i szkołami. Jej gospodarzami byli Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak i Dyrektor PCEiKK Katarzyna Reguła. Poprowadzili ją i uświetnili występami artystycznymi uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu.

Pomimo że wszystkie konkursy odbywały się w szczególnych okolicznościach związanych z pandemią, wzięło w nich udział aż 1868 uczestników. Do etapów powiatowych  zakwalifikowano 950 uczniów, wśród których znalazło się 156 laureatów.

W części pierwszej uroczystości uhonorowano najmłodszych uczestników: I Powiatowego Konkursu Plastycznego dla przedszkoli i uczniów klas I szkół podstawowych, Powiatowego Konkursu Ortograficznego Mój Dolny Śląsk – poznajemy jego tajemnice. Najpiękniejsze miejsca powiatu bolesławieckiego dla uczniów klas II i III, XVIII Bolesławieckiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III oraz Bolesławieckiego Konkursu Matematycznego Boluś dla uczniów klas czwartych, nad którym patronat objął MZGK w Bolesławcu.

W kolejnej odsłonie uroczystości nagrodzono laureatów Bolesławieckiego Konkursu Matematycznego BOLEK dla uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych, XVIII Bolesławieckiego Konkursu Matematycznego pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty dla uczniów klas siódmych i ósmych, VIII Powiatowego Konkursu Fizycznego pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz konkursów historycznych: Konkursu Historycznego 230 lat Konstytucji pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz I Bolesławieckiego Konkursu Historycznego Od starożytności do współczesności.

Finał uroczystości rozpoczął się od wręczenia nagród laureatom VI Powiatowego Konkursu Literackiego Zatrzymać w czasie. Konkurs organizowany jest we współpracy z Bolesławiecką Radą Seniorów oraz Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Dodatkową nagrodą dla trojga uczniów jest publikacja ich prac w Roczniku Bolesławieckim. Następnie wręczono nagrody w I Bolesławieckim Konkursie Literackim Potęga Słowa – Opowiadanie z nutą optymizmu, czyli sposób na – i nie tylko – trudny czas pandemii oraz w Konkursie Ortograficzno-Językowym Mój Dolny Śląsk – poznajemy jego tajemnice. Najpiękniejsze miejsca powiatu bolesławieckiego. Wszystkie konkursy literackie i ortograficzne odbywały się pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Laureaci konkursów we wszystkich kategoriach otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez organy prowadzące szkół i przedszkoli oraz sponsorów, między innymi książki, karty upominkowe do salonu Empik, nagrody rzeczowe oraz bilety wstępu na tor kartingowy.

Organizatorzy raz jeszcze gratulują i dziękują wszystkim uczestnikom konkursów, Laureatom i ich Rodzicom i Opiekunom, a także Nauczycielom i Dyrektorom Szkół i Przedszkoli.

 

Data dodania: 2021-06-24 09:05:36
Data edycji: 2021-06-24 11:05:29
Ilość wyświetleń: 232

“W pracy nauczyciela uczenie się jest  równie ważne jak uczenie innych”

Cytat
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook